Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šestý díl - Zdeněk Petr a Jaroušek s Kacafírkem

17. 2. 2008

PRVNÍ SÉRIE

Dnes je na programu příběh hned tří členů: kytaristy Zdeňka Petra, saxofonisty Jarouška a houslisty Kacafírka.

Zdeněk Petr se narodil 15. května 1973. Je ženatý. Do souboru přichází na post druhého kytaristy v roce 2003, konkrétně v březnu. Je tedy nejmladší člen Sester. Mezi jeho vybavení patří Mesa Boogie, Marshall a Gibson. V součastné době hraje, kromě Sester, i v Plexis. Dříve působil také v P.S., Harashi a Scvrklém mozku. Svůj hudební vzor neřeší, ale má rád kapely No Means No, Ramones a NOFX. Má rád festival Keltská noc. Zajímavé je jeho vzdělání. Zdeněk Petr je vystudovaný pedagog. Je přezdíván jako Zdenál a Magistr pivo.

Obrazek

Jaroušek, občanským jménem Martin Roušar, je v souboru od roku 2002. Zvuk dolaďuje díky saxofonu a klarinetu. Zároveň hraje v kapele M.Z.H. a do Sester přišel ze seskupení Nahoru po schodišti dolů band.

Obrazek

Poslední člen dnešního dílu je Franta Kacafírek alias Káca. Narodil se 4. února 1956. Je ženatý. V souboru působí už od roku 1991 a ovládá housle. Hrál ve skupinách Blanket, Křupani, Paleček a Janík, Greenhorns, Zelenáči a s Pavlem Bobkem.  Má rád Karla Gotta. Mezi jeho oblíbené festivaly patří také Keltská noc. Rád shlédne filmy 7 Statečných a Král Šumavy.

Obrazek

 

Příští díl: Jak se tvoří jednotlivé díly

 

Autor: Jakub Malovaný

 

Komentáře

Přehled komentářů

Učitel?

(Zdenál??, 20. 4. 2008 18:11)

Ahoj, já jsem chtěl jenom říct, že jeho osobní povolání není pedagog.... Má sice humanitní vejšku, takže by mohl dělat učitele na prvním stupni, ale jak sám říká, nemohl by to dělat, protože by ho sraly učitelky a neúprosné ranní vstávání