Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třetí díl - Kdo byl kdo?

23. 3. 2008

SPECIÁLNÍ DÍLY

Dnes je pro vás připraven speciál, ve kterém si vzpomeneme na několik zajímavých postav. Je docela nemožné sepsat všechny osoby, které se kolem Tří sester motaly. Přesto je zde díl, kde si ukážeme bývalé členy a zajímavé lidi, o kterých není mnoho informací, ale v Sestrách zanechaly stopy. Jde o postavy z historie souboru.

 

Blázen - občanským jménem Jakub Maleček

ObrazekBlázen působil v Sestrách v letech 1988 - 1991. Hrál na baskytaru.

Koncem září 1988 odchází Ing. Magor na vojnu a Sestry náhradu znali - jak jinak - z Kovárny. Případně ze společných koncertů Druhých houslí s lehce undergroundovou skupinou Dormozvon, v níž hrála, na Strahově. V létě 1988 se Jakub Maleček skrýval v areálu PL Bohnice, aby tak vydobyl kýžené modré knížky, metoda oblíbená a osvědčená. Pobyt zřejmě přispěl k jeho přezdívce Blázen.

Jakub hrál ještě v kapelách Orlík, Duní a Hagen Baden. Potom svou kariéru hudebníka ukončil a dnes je chovatelem psů.

 

Bombur - občanským jménem Petr Kratochvíl

ObrazekBombur se narodil 8. listopadu 1965 v Praze. Vyučil se štukatérem v Kafkově ateliéru. U Sester působil v letech 1985 - 1987, jako zpěvák. Už tehdy byl nadaný básník a introvert.

V pozdějších letech autor několika knih, které jsou vysoce ceněny ve světě literatury. To už znám pod jménem Václav Kahuda. Pokud chcete vědět více informací o Petru Kratochvílovi, tak stačí kliknout ZDE.

 

Cvanc - občanským jménem Miroslav Cvanciger

Cvanc byl od roku 1997 kytarista souboru a hlavní spojovací článek mezi Třemi sestrami a jejich tehdejšími předskokany Lety mimo. V roce 2003 ho u Sester střídá Zdeněk Petr a Cvanc zůstává natrvalo u Letů.

 

Čisťák - občanským jménem Jakub Čistecký

ObrazekV letech 1985 - 1990 působí jako perkusista, náhradní bubeník a zpěvák souboru.

Jakub byl mystifikátor věčných kvalit. Dnes jsou jeho osudy nejasné.

Když jsme u náhradních bubeníků, tak vzpomeňme ještě jeden moment. V roce 1991 vydělával Hadr v Rakousích a podle potřeby za něj na koncertech zaskakoval Tomáš Hájíček, bubeník libereckých Hubert Macháně. Dnes leader Krucipüsku.

 

Síma - občanským jménem Simona Bártová

ObrazekV letech 1985 - 1987 zpěvačka souboru.

 

Táňa, Ivanka, Jíťa, Petruška

Příležitostné doprovodné vokalistky z období tzv. nekonečného léta, oblíbené pro své rozpustilé taneční kreace najmě tehdejšími kytaristy souboru kvůli šlapání po krabičkách a hadičkách od nástrojů.

 

Slunce severu - občanským jménem Ilma, tehdy Maršíčková

V letech 1984 - 1986 zpěvačka skupiny Druhé housle, posléze na tomtéž postu ve Třech sestrách, do podzimu roku 1988. Dáma, která mnoha členům komunity okolo Tří sester nadala spát. Občas se objevuje na významných koncertech.

 

Orozák - občanským jménem Petr Orozovič

Režisér řady videoklipů a pětice dokumentů zabývajících se hudbou nebo jednotlivými členy skupiny Tři sestry. Dlouholetý pozorovatel dění v kapele. Ve 2. polovině 80. let též saxofonista spřízněného souboru Noc pod ubrusem.

 

Vydra Jára - alias Jára ze Sokola

Podle něj je pojmenovaná píseň na albu Hudba z Marsu. Starý známý Tří sester z Kovárny. Zvukař na chmelovém turné a především točič piva na koncertech souboru v průběhu devadesátých let. Pivo točí na koncertech ještě dnes!

 

Příští díl: Sup I.

 

Autor: Jakub Malovaný